LEZHE-Festivali Folklorik Kombëtar i rapsodëve dhe Instrumentistëve popullor

Ka filluar në Lezhë, Festivali Folklorik Tipologjik Kombëtar i Rapsodeve dhe Istrumentistëve Popullorë me pjesëmarrjen edhe të instrumentistëve popullore të Kosovës, Maqedonisë dhe Malit të Zi.

Advertisements

Postuar më Korrik 1, 2013, te Aktivite kulturore. Faqeruani permalidhjen. Lini një koment.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: